Z Hope do Edale přes Win Hill:: [ Vytvořeno 16.04.2009 ]
[ Shlédnuto 5378x ]

O národním parku Peak District of England

Britský národní park Peak District s rozlohou 1 404 km2 patří mezi nejstarší parky Anglie (založen 1951) a nachází se mezi městy Manchester a Sheffield. Silnice i železnice spojující tyto dva velká města vede právě přes Peak District a umožňuje mu stát se nejnavštěvovanějším britským parkem.
Díky vhodným podnebním podmínkám je možno zavítat do parku během celého roku a využívat upravené turistické stezky (footpath).
Mírné a nenáročné stoupání tras národního parku láká jak turisty tak i cykloturisty. V případě, že vyrazíme na výlet do Peak District, budeme mít možnost pozorovat krásně zelené svahy s uměle postavenými kamennými ploty, přes které budeme během našeho výletu nejednou přelézat. Naše přítomnost pak jistě neunikne všude přítomným ovcím pasoucích se na svazích parku.


Náš výlet

Z Manchesteru vyjíždíme vlakem směrem do města Sheffield a vystupujeme ve stanici Hope. U stanice se nachází turistická mapa po jejíž shlédnutí se vydáváme přes nádražní nadchod směrem ke kopcům. Téměř za nadchodem začíná turistická stezka (footpath), která nás dovede až na vrchol kopce Win Hill s výškou 462 m.n.m. Silný vítr na vrcholu turisty neodradí a všichni se kochají krásným výhledem do okolí. Z Win Hill sestupujeme po stezce směrem k městečku Edale, které již vidíme v údolí pod kopcem Lose Hill 476 mn.m. Do Edale docházíme po dvou hodinách pomalé chůze.

Národní park Peak district of England
Do příjezdu vlaku ještě nějaký ten čas zbývá a my využíváme pohostinnosti restaurace jen pár desítek metrů vzdálené od nádraží. Z Edale odjíždíme zpět po stejné trati do města Manchester


Doprava

Cesta tam: Manchester (vlak) -> Hope
Cesta zpět: Edale (vlak) -> Manchester

Občerstvení a voda

Během popisované trasy (délka odhadem 12 km) nebyla nikde možnost se občerstvit či doplnit vodu, proto doporučujeme vzít si něco s sebou.